Materiał
Schlüter-TREP-V składa się z nośnego profilu aluminiowego, w który wciśnięta jest antypoślizgowa wkładka PCV z utwardzoną dolną częścią i miękką górną antypoślizgową.
Profil montowany jest poprzez zatopienie perforowanego ramienia mocującego w warstwie cienkowarstwowej zaprawy klejowej lub w warstwie żywicy epoksydowej. Dla profili TREP-V 42/12 szerokość wkładki antypoślizgowej widocznej od góry wynosi 42 mm, a od czoła stopnia 12 mm, dla TREP-V 60/32 odpowiednio 60 mm i 32 mm. Wartości referencyjne jasności czy współczynnik odbicia i luminancji wymagane do określenia wartości kontrastu zgodnie z DIN 32975 zostały określone w laboratorium dla siedmiu różnych kolorów wkładki z tworzywa sztucznego (patrz właściwości techniczne). Więcej informacji na temat wyznaczania kontrastu można znaleźć w naszych wskazówkach wykonawczych.
Właściwości materiału i obszary stosowania:
należy wyjaśnić możliwość stosowania danego rodzaju profilu w szczególnych przypadkach w zależności od oczekiwanych obciążeń mechanicznych, chemicznych lub innych działań.
Profile Schlüter-TREP-V odporne są na oddziaływanie środków chemicznych, jakim zwykle poddawane są stopnie schodowe oklejane płytkami ceramicznymi. Aluminium jest wrażliwe na media alkaliczne.
Materiały cementowe w połączeniu z wilgocią działają alkalicznie i mogą w zależności od stężenia oraz czasu oddziaływania doprowadzić do korozji. Podczas montażu należy unikać powstawania wolnych przestrzeni, w których może gromadzić się woda alkaliczna. Profile nośne jak również wkładki antypoślizgowe profili TREP-V ulegają zmianom długości pod wpływem oddziaływań termicznych.
Dlatego też łączenia profili powinny pokrywać się z przebiegiem spoin w okładzinie.
Wskazówka:
profile można stosować tylko wewnątrz pomieszczeń.