Podłoża
Należy sprawdzić, czy podłoża, na których ma być układana REFLEECE zasadniczo się do tego nadają, tzn. czy są odpowiednio równe, nośne, czyste i nadają się do klejenia itp. Należy usunąć elementy mogące przeszkadzać w uzyskaniu odpowiedniej przyczepności.
REFLEECE można układać także na podłogach ogrzewanych. Należy przy tym przestrzegać obowiązujących przepisów dla konwencjonalnych jastrychów grzewczych pod okładziny z płytek.
Powierzchnie pokrywanych okładzin muszą charakteryzować się zasadniczo odpowiednią nośnością i mieć takie właściwości, żeby umożliwić dokładne przyleganie spodniej strony włókniny. REFLEECE można montować tylko na trwale posadowionych posadzkach; posadzki pływające nie nadają się do montażu ze sztywnym pokryciem wierzchnim.
Należy uprzednio sprawdzić, czy podłoże nadaje się do klejenia. REFLEECE można stosować wyłącznie na posadzkach nie zawierających rozpuszczalników lub plastyfikatorów.
Jeśli po usunięciu włókniny renowacyjnej na podłożu pozostaną resztki warstwy kleju, można je łatwo usunąć letnią, czystą wodą. REFLEECE nadaje się w pełni do recyklingu.
Wskazówki dotyczące dylatacji:
włókninę REFLEECE należy oddzielić od istniejących szczelin dylatacyjnych. Odpowiednio do obowiązujących zaleceń należy przenosić spoiny dylatacyjne z podłoża na powierzchnię z płytek. Poza tym wielkopowierzchniowe okładziny na REFLEECE należy dzielić na pola spoinami dylatacyjnymi zgodnie z obowiązującymi zaleceniami.
Zwracamy uwagę na zastosowanie różnych typów profili Schlüter-DILEX. W zależności od przewidywanych przemieszczeń, nad konstrukcyjnymi szczelinami dylatacyjnymi należy umieścić odpowiednie profile, takie jak Schlüter-DILEX-BT lub Schlüter-DILEX- -KSBT.
Na brzegach okładzin, np. przylegających do pionowych elementów budowalnych lub ścian należy wykluczyć naprężenia. Spoiny brzegowe i przyłączeniowe muszą odpowiadać obowiązującym regułom budowlanym i mieć odpowiednie wymiary, aby uniemożliwić powstawanie naprężeń. Zwracamy uwagę na stosowanie różnych typów profili serii DILEX.