Zalety systemu Schlüter®-BEKOTEC
Zapewnienie gwarancji:
gdy wytyczne dotyczące wbudowania systemu zostały spełnione i posadzka użytkowana jest zgodnie ze swoim przeznaczeniem, Schlüter-Systems oferuje pięcioletnią umowę gwarancyjną na użytkowanie i brak usterek konstrukcji posadzki.
Posadzka bez pęknięć:
Schlüter-BEKOTEC jest zaprojektowany w ten sposób, że naprężenia skurczowe niwelowane są w modularnej siatce wypukłości. Wbudowanie zbrojenia konstrukcyjnego jest zbędne.
Konstrukcja bez odkształceń:
okładzina wykonana wg systemu Schlüter-BEKOTEC jest w fazie użytkowania wolna od naprężeń własnych, co pozwala praktycznie wykluczyć wystąpienie odkształceń płaszczyzny. Dotyczy to zwłaszcza obciążeń związanych ze zmianą temperatury np. przy ogrzewaniu podłogowym.
Bezspoinowy jastrych:
z wbudowania spoin dylatacyjnych w jastrychu w systemie Schlüter-BEKOTEC można zrezygnować, ponieważ jastrych ten redukuje powstałe naprężenia skurczowe na całej swej powierzchni.
Spoiny dylatacyjne w siatce spoin
posadzki z płytek lub płyt: przy systemie Schlüter-BEKOTEC podczas układania posadzek z płytek i płyt spoiny dylatacyjne można dowolnie rozplanować, ponieważ nie istnieje konieczność przejęcia spoin dylatacyjnych jastrychu. Należy jedynie przestrzegać ogólnych reguł podziału okładziny na pola pomiędzy spoinami dylatacyjnymi.
Krótki czas wbudowania:
na wykonanym w systemie Schlüter-BEKOTEC jastrychu, przy zastosowaniu maty oddzielającej, układać można posadzkę ceramiczną, z kamienia naturalnego lub sztucznego bezpośrednio po osiągnięciu czasu, po którym można chodzić po jastrychu. Przy wbudowaniu ogrzewania podłogowego można już po 7 dniach od chwili wykonania posadzki rozpocząć ogrzewanie.
Minimalna ilość materiału:
przy grubości warstwy pokrywającej 8 mm konieczna jest masa jastrychu ok. 52 kg/m2 ( 26 l/m2 ). Zaleta ta staje się widoczna w obliczeniach statycznych.
Szybko reagujące ogrzewanie podłogowe:
konstrukcja posadzkowa wg systemu Schlüter-BEKOTEC z ogrzewaniem podłogowym reaguje, w porównaniu z zazwyczaj wykonywanym jastrychem, szybciej na zmiany temperatury, gdyż masa jastrychu, która musi zostać ogrzana lub ochłodzona, jest znacznie mniejsza. Dzięki temu ogrzewanie może być eksploatowane przy niskich temperaturach zasilania, co jest jednoznaczne z oszczędnością energii.